Dobre uczynki z okazji świąt – czarowanie przez czytanie i „Goście na Boże Narodzenie”

 

W grudniowym wpisie w ramach projektu Czarowanie przez Czytanie „na warsztat” wzięliśmy książkę Svena Nordqvista „Goście na Boże Narodzenie” (Wydawnictwo Media Rodzina).

Piękna opowieść w świątecznym klimacie, która niesie ważne przesłanie: „Choć sytuacja czasami wydaje się beznadziejna ( święta bez choinki i przysmaków), to może się ona odmienić w jednej chwili! Nie ma to jak dobry sąsiad, który umie dostrzec, że ktoś potrzebuje naszej serdeczności, bo w święta nikt nie powinien zostać sam.”

 

To właśnie wzięliśmy sobie do serca i przyjrzeliśmy się naszym sąsiadom, zwłaszcza tym, którzy są samotni. Na pewno niezbyt stosownie byłoby pójść i po prostu zapytać, jak spędzają święta, czy nie będzie im smutno, czy nie będą sami, bo niestety nawet gdyby okazało się, że pozostaną w swoich domach, to my nie mielibyśmy możliwości przyjąć ich pod swój dach. Jest jednak inny sposób, aby po pierwsze: dowiedzieć się co u nich i jakie mają plany, a po drugie: sprawić im małą, świąteczną przyjemność.

Postanowiliśmy więc do wszystkich naszych sąsiadów „wysłać” kartkę z serdecznymi życzeniami bożonarodzeniowymi. Mały gest z naszej strony, który nic nas nie kosztuje, a może zaowocować znacznym ociepleniem stosunków 🙂

Kartki nie mogły być również przypadkowe, bo przygotowaliśmy je samodzielnie 🙂

 

Następnie dokleiłam treść życzeń.

 

I po cichutku, wrzucaliśmy je do skrzynek pocztowych naszych sąsiadów.

 

Reakcja była niemal natychmiastowa. Gdy następnego dnia spotykaliśmy sąsiadów, którzy dostali już naszą świąteczną niespodziankę, nie obyło się bez uścisków i szczerych uśmiechów, powiem więcej, nasz maluch dostał nawet kilka słodkości (choć wcale nie taki był zamysł). Chodziło nam o to, by nauczyć naszego P, że miło jest zrobić czasami coś bezinteresownie 🙂

 

Wpis w ramach projektu:

czarowanie przez czytanie_logo

Reklamy

Jedna myśl na temat “Dobre uczynki z okazji świąt – czarowanie przez czytanie i „Goście na Boże Narodzenie”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s